logo
  • برج مسکونی شیان
  • مهندسین مشاور آکام طرح تکوین
  • فست فود قیطریه
  • رستوران صفا
 
 
ثبت نام
فراموشی رمز عبور
ساختمان De Rotterdam در هلند
یک مجموعه با چندین کاربری و 160 هزار متر مربع وسعت و با طبقات گسترده و متعدد خود به عنوان شهر عمودی بر فراز رودخانه Maas عرض اندام می نماید.
ساختمان De Rotterdam در هلند

اختصاصی معماری نیوز:
شرکت ساختمانی OMA مجموعه ساختمان De Rotterdom  واقع در بندر روتردام هلند را تکمیل نمود.

یک مجموعه با چندین کاربری و 160 هزار متر مربع وسعت و با طبقات گسترده و متعدد خود به عنوان شهر عمودی بر فراز رودخانه Maas عرض اندام می نماید.
 

"کارایی و عملکرد" به عنوان پارامتر اصلی طراحی از روز نخست مد نظر بوده است، نیروی قوی بازار تجاری شهر بازی گردان اصلی مراحل این پروژه بوده و بیش از این که این محدودیتی برای طراحی باشد در واقع مقصود اصلی طرح را تقویت نمود و در نتیجه ساختمانی متراکم و پویا برای شهر خلق گردید.
 
هنگام تکمیل طرح، این ساختمان انتقاداتی را متوجه خود ساخت زیرا تبدیل به توده ای حساس شد که فضای محله Kop Van Zuid را اشغال کرده است و جلوی دید به ساختمان سیتی سنتر مهم شهر در جنوب رودخانه Maas را گرفته است.
 

سه برج پشت به پشت و متصل به هم هستند، 44 طبقه و 150 متر ارتفاع دارند و عرضی در حدود 100 متر. 
با اینحال بنا نیز به طور استثنایی متراکم است و دارای عملکرد و برنامه هایی است که در بلوک ها تعریف شده و شامل دفاتر تجاری، آپارتمان های مسکونی، هتل، سالن های کنفرانس و کافه ها می شود.
 

کارمندان دفاتر، اشخاص مقیم و مهمانان هتل، در فضاهای عمومی کنفرانس و رستوران و فضاهای ورزشی در کنار هم جمع می گردند. در تنه پایه مشترک ساختمان محل لابی هر برج مشخص شده و همچنین یک سطح پیاده روی مرکزی به عنوان راهروی اصلی برای ساختمان ایجاد شده است.
 
به خلاف اندازه و ظاهری که ساختمان دارد، نمای ظاهری بلوک های جابجا شده جلوه ای در تغییر و حرکت مداوم را خاطر نشان می سازد که این ویژگی بر خلاف هر قسمت از این شهر است.
 این حقیقت که این سازه امروز برافراشته شده،  نمایان گر پیروزی کوچکی از پافشاری معماران و مهندسین سازه این شهر می باشد.
کامنت ها:
نام:
نام خانوادگی:
پیغام:*
کد امنیتی:
 
طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت
sanadata